Vše o hudbě a tanci – novinky, tipy a zajímavosti.
Chcete zde svůj článek?
_____________________________

Bližší informace o tom jak na našich webech publikovat články, včetně cen, naleznete na našem hlavním webu www.informacezde.eu
_____________________________
Nepřehlédněte
Přihlášení na web

Kapela Žlutý pes

Kapela Žlutý pes, to je především její zakladatel a frontman Ondřej Hejma se svou typickou vlasovou kšticí. Kapela byla založena už roku 1978 a stále patří do širší rokové špičky u nás. I dnes, více než 35 let po jejím založení se hrají její písničky v rádiích, lidé si zpívají notoricky známé texty a kapela Žlutý pes stále koncertuje.

Žlutý pes

Kapelu navenek představuje pro širokou veřejnost prakticky pouze Ondřej Hejma, který je dominantní postavou celé skupiny, která má za sebou hity jako Sametová, Modrá či Náruživá. Tyto písničky znají prakticky všichni napříč generacemi a stále mají co říct i dnešní mládeži. Nejde už o hlavní proud, kam by rocková scéna u nás směřovala, ale Žlutý pes stále dotváří atmosféru naší hudby k obrazu svému. Stále mají co nabídnout a dokážou vyprodat velice slušně své koncerty. Jde zkrátka o stálici na našem hudebním nebi, která tam má své místo a především Ondřej Hejma táhne kapelu stále dál a dál.

obrázek převzat z webu www.zlutypes.cz