Vše o hudbě a tanci – novinky, tipy a zajímavosti.

Nemáte peníze na hudební vybavení? Poradíme vám

Co děláte v případě výdajů, které váš plat nepokrývá? Vyřadit nouzové zásoby? Je dobré, pokud měsíční příjem stačí k normálnímu životu a k tomu, že ho odložíte na „černý“ den. Pokud taková rezerva ne existuje, musíte hledat další zdroje dodatečných prostředků. Zvažte dobré a špatné stránky ve tří nejčastějších způsobů, jak rychle získat peníze – půjčit si od svých blízkých, využívat kreditní kartu, nebo půjčit online.

Vypůjčit peníze od svých blízkých

Zvenku se zdá, že žádat o peníze od příbuzných je snadné. Ale všichni chtějí, aby byli jejich rodiče hrdí, a nehřešili hlavou se zklamáním, zjistili, že jejich dospělý syn nebo dcera se nemohou postarat o sebe. Ostatní příbuzní také nebudou spokojeni s vaší žádostí: není obvyklé připomínat povinnost zavřít lidi, což se jim může stát problémem.

Dobří přátelé mohou odpovědět na žádost o peníze, ale takové otázky často vedou ke špatným důsledkům. Pokud se rozhodnete zavolat kamarádovi, aby si půjčil peníze, zareagujte na datum návratu a v žádném případě jej nepřevádějte.

Nicméně žádný z těchto zdrojů vám nezaručuje rychlou finanční pomoc. Lidé neudržují peníze doma a musejí například počkat, dokud přítel nedokončí vklad. Někdo hromadí kapitál v cizí měně, takže bude nějaký čas potřebovat, abyste našli ziskový kurz a změnili peníze. Dokonce i když je váš asistent připraven okamžitě poskytnout potřebnou částku, budete muset počkat, dokud nevyčerpá finanční prostředky z platební karty.

Jak vidíte, v naléhavé situaci byste neměli spoléhat na rychlou pomoc od příbuzných a přátel.

Použijte kreditní kartu

V případě naléhavých výdajů je vhodné mít k dispozici aktivní bankovní kreditní kartu. Chcete-li jej používat, nemusíte nikam chodit ani volat. Některé karty mají navíc určitou dobu odkladu (bezplatný čas využití), funkci vrácení peněz (návratnost úroků z vynaložených prostředků) a podílejí se na společných projektech (umožňují šetřit peníze na nákupy).

Ale kreditní karty mají špatné stránky:

  • ne všechny karty mohou být použity pro online nákupy;
  • Na kartě lze nastavit limit pro použití na internetu;
  • pro vydání a údržbu většiny platebních karet musíte zaplatit provizi;
  • Bankomaty účtují poplatek za výběr hotovosti z kreditní karty prostřednictvím bankomatu.

Abyste předešli nepříjemným překvapením, před tím, než začnete používat kreditní kartu, je důležité pečlivě číst dohodu. A pokud má karta limit pro použití na internetu, měli byste se předem dozvědět a objasnit, zda lze zvýšit.

Použijte online půjčku

Můžete získat rychlou finanční pomoc v CR v online službě Viva Credit. Tato metoda je nejrychlejší a nejpohodlnější v případě nečekaných výdajů. Řeší několik vašich úkolů najednou:

rychlost zpracování úvěru – uplatňuje prostřednictvím internetu, získáte řešení online během 1-2 minut;

pohodlí – nikam ne voláte, ne chodíte na pobočku a ne získáte peníze na kartu;

minimální byrokracie – z dokladů potřebuje pouze pas;

důvěrnost – služba zaměstnanci nevolá vaši rodinu a zaměstnavatele a ne informuje vás o tom, že chcete získat půjčku;

úspory – první půjčka ve službě dostanete za 0% za den, a za příští dostanete slevu na sazbu.

Všechny tyto metody pomáhají rychle dostat se ze složité finanční situace. Každý má výhody a nevýhody a v závislosti na situaci je třeba vybrat ten správný. Ale bez ohledu na to, který z nich se rozhodnete použít, musí být s nimi zacházeno zodpovědně: to znamená, že musíte splatit dluh včas a v plné výši.

Viva-Credit.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 70 Kč
Zobrazit formulář pro nákup